Sign In

 Neden İAÜ

güncelleme: 8.12.2016 12:28


​Florya yerleşkesinde 6, Bahçelievler yerleşkesinde 3 adet olmak üzere aynı anda 5000 kişinin yemek ihtiyaçlarını karşılayacağı kafeterya bulunmaktadır. Ayrıca, Florya yerleşkesinde 5 Bahçelievler yerleşkesinde 1 bahçe kafeteryası bulunmaktadır. Öğrencilerimizin içecek ve yiyecek ihtiyaçlarını uygun fiyatlarla karşılandığı yemekhane, kafeterya ve dinlenme yerlerinde, öğretim elemanı ve çalışanlar içinde ayrı fiziki mekanlar oluşturulmuştur.

Kapalı ve açık spor salonlarımızda, öğrencilerimize, basketbol, voleybol, hentbol ve futbol gibi sporları yapabilme imkânları sağlanmaktadır. Kapalı spor salonumuzun yanı sıra, kampüslerimiz de aletli sporlarla ilgilenen öğrenci ve öğretim görevlilerimiz için 2 adet fitness merkezlerimiz bulunmaktadır. 

Tiyatro, sinema, kongre gibi kültürel etkinliklerin gerçekleştirilebileceği, teknik donanımı çağın ihtiyaçlarına cevap verebilecek dizayn edilmiş konferans, toplantı ve görüşme salonları bulunmaktadır. Üniversitemizde öğrencilerimizin her türlü ihtiyaçları düşünülerek hazırlanmış alışveriş merkezi, banka, güzellik ve bakım salonları ile kuaför de hizmet vermektedir. Kapalı yerleşke alanlarının birçok noktasında, güncel olayları yakından takip etmek için televizyonlar bulunmaktadır.

​Üniversitemizin açık alanlarının geniş bir kısmını kapsayan ve dinlenme mekanları olarak tasarlanmış yeşil alanlar, öğrencilerimiz tarafından büyük ili görmektedir. Üniversitemiz yerleşkeleri civarında yer alan çok sayıdaki anlaşmalı özel yurtlarla, gençlerimize, barınma olanakları sağlanmaktadır.